ΑΡΙΔΑΙΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ: ΤΑ ΕΥΚΟΛΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΚΑΝΕ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΑΛΜΩΠΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΕΡΙΚΟ!!-ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ … (ΦΩΤΟ)

2021-11-24

Ένα παιχνίδι για γερά νεύρα παρακολούθησαν οι 500 περίπου φίλαθλοι που βρέθηκαν σήμερα Τετάρτη 24/11/2021 στο γήπεδο του Αλμωπού Αριδαίας για να παρακολουθήσουν την αναμέτρηση της ομώνυμης ομάδας με την ομάδα του Πιερικού στα πλαίσια της 4ης Αγωνιστικής της Super League 2.

Τελικά το τελευταίο σφύριγμα του Διαιτητή βρήκε την ομάδα του Τυριακίδη Γιώργου και τους φιλάθλους της Αλμωπίας να πανηγυρίζουν μία δύσκολη αλλά δίκαιη νίκη με σκορ 3-1.

Το πρώτο τέρμα επετεύχθη λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, από τον Γιουκούδη και συγκεκριμένα στο 41ο λεπτό, κάτι που έδωσε... φτερά στα πόδια των παικτών της Αριδαίας και έκοψε τη φόρα των φιλοξενούμενων.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, και στο 52ο λεπτό, από λάθος του τερματοφύλακα των φιλουξενουμένων, επετεύχθη το δεύτερο τέρμα από τον Ρόβα, ο οποίος πίεσε τον γκολκίπερ που στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα, την έστειλε πάνω στον παίκτη της Αριδαίας καταλήγοντας στα δίχτυα του.

Αμέσως μετά, και αφού μάλλον επαναπαύθηκαν οι παίκτες της Αριδαίας, πήρε μπρος η ομάδα της Κατερίνης και πέτυχε να μειώσει το σκορ σε 2-1. Από το σημείο εκείνο, άρχισε να πιέζει για την ισοφάριση η ομάδα του Πιερικού, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες στην εστία του Αλμωπού, χωρίς αποτέλεσμα.

Η ομάδα του Τυριακίδη, κατάφερε τελικά να ισορροπήσει το παιχνίδι και στις καθυστερήσεις να πετύχει το τρίτο τέρμα με τον Ρίβα, προσθέτοντας τους τρεις πολύτιμους βαθμούς στο τσεπάκι της.