ΑΡΙΔΑΙΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟ ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΑΛΜΩΠΟΥ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (BINTEO-ΦΩΤΟ)

2022-12-22

Ρεπορτάζ By Sakis

Χαρούμενες γιορτές θα περάσουν οι ποδοσφαιριστές, οι παράγοντες αλλά και οι φίλαθλοι και οπαδοί του Αλμωπού Αριδαίας, αφού πριν λίγο, σήμερα Πέμπτη 22/12/2022, η ομάδα της Αλμωπίας, πρόσθεσε άλλους τρεις βαθμούς στο σακούλι της, κερδίζοντας με το φτωχό μεν, αλλά πολύτιμο σκορ 1-0 την ομάδα της Καρδίτσας.

Καθ΄όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, την υπεροχή είχε η ομάδα της Αλμωπίας, όπου στο 20ο λεπτό η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι της φιλοξενούμενης ομάδας σε καρφωτή κεφαλιά του Παπαδόπουλου.

Έτσι λοιπόν το σφύριγμα της λήξης του πρώτου μέρους βρήκε τις ομάδες ισόπαλες με σκορ 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 54ο λεπτό η ομάδα του Γιώργου Τυριακίδη κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Πρίκα από σουτ του Πέττα, όπου ο Γιακούδης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι μετουσίωσε σε γκολ, ξεσηκώνοντας το γήπεδο με έξαλλους πανηγυρισμούς.

Στη συνέχεια του δευτέρου μέρους οι φιλοξενούμενοι πήραν... κεφάλι, δεν κατάφεραν όμως να φθάσουν στην ισοφάριση.

Το σφύριγμα της λήξης από τον διαιτητή, βρήκε παίκτες, παράγοντες και φιλάθλους να πανηγυρίζουν υπέρ το δέον το δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο της ομάδας.

Το παιχνίδι παρακολούθησαν και οι Αντιπεριφεριάρχης Πέλλας και Δήμαρχος Έδεσσας, Τζαμτζής Ιορδάνης και Γιάννου Δημήτρης, αντίστοιχα.

Διαιτητες: Σταφυλάς , Σακάλογλου, Καρασαββαΐδης (Καβάλας).

4ος Τσιάρας (Καβάλας)

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ:

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ:

Γκέκας, Αναστασόπουλος, Πρίκας, Αλιατίδης, Σκόνδρας, Κοζορώνης, Λαγός, Riera, Βερνάρδος, Μπάλλας, Αθανασιάδης.

Δείτε στο παρακάτω βίντεο-φώτο, πλούσιο φωτογραφικό υλικό από τον σημερινό αγώνα...