ΑΡΙΔΑΙΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ: ΑΓΧΩΤΙΚΗ ΜΕΝ, ΝΙΚΗ ΔΕ ΓΙΑ ΤΟΝ Φ.Ο. ΑΡΙΔΑΙΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ!! (ΒΙΝΤΕΟ & ΦΩΤΟ)

2022-02-06

Ύστερα από τέσσερις αγωνιστικές!!, επιτέλους η ομάδα της Αλμωπίας, έφυγε πριν λίγο από το Δ.Α.Κ. Αριδαίας με το ροζ φύλλο του αγώνα, στην αναμέτρηση για το πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης, νικώντας την ομάδα της Ημαθίας με σκορ  75-66.

Ειδικότερα σε έναν ισορροπημένο αγώνα, όπου οι δύο ομάδες πρωταγωνίστησαν, οι μεν φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο, ο δε ΦΟΑ στο δεύτερο, όπου με άμυνα από γρανίτη και επίθεση φωτιά, ειδικά στο τρίτο δεκάλεπτο, κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ ακόμη και 12 πόντους.

Η διαφορά αυτή μάλλον καθησύχασε τους παίκτες της Αριδαίας, και λίγο έλειψε να δεχθούν την ισοφάριση από την ομάδα της Ημαθίας. Τελικά το τελευταίο χτύπημα της κόρνας, βρήκε την ομάδα της Αλμωπίας να πανηγυρίζει, αφού είχε να γευτεί τη χαρά της νίκης τέσσερις αγωνιστικές!!

Δείτε σχετικά στα δύο παρακάτω βίντεο, στο πρώτο στιγμιότυπα, και στο δεύτερο βίντεο, φωτογραφίες από τον παραπάνω αγώνα...