ΤΡΙΑΣΦΑΙΡΟΣ ΑΛΜΩΠΟΣ ΧΘΕΣ  ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΣΤΑΥΡΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΠΕΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ-ΦΙΛΙΚΟ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ Β'. ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 09/10...

2022-10-06

Αστέρας Σταυρού ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΥ 0 - 3 ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ Αλμωπός Αριδαίας

5 Οκτωβρίου, 2022 - 16:00 Δημ. Σταυρού Κύπελλο Ελλάδος 3η φάση

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας ο Αλμωπός Αριδαίας μετά την επικράτηση του απέναντι στον Αστέρα Σταυρού με σκορ 0-3 στο Δημοτικό στάδιο του Σταυρού, χθες Τετάρτη 05/10/2022. Το παιχνίδι ξεκίνησε με γρήγορο γκολ, με τον Γιουκούδη μόλις στο 4ο λεπτό να σκοράρει με το κεφάλι.

Το παιχνίδι ήταν σκληρό, με δυνατές μονομαχίες από τους παίκτες των δύο ομάδων. Ο Αστέρας Σταυρού, όντας αξιόμαχο σύνολο, προσπάθησε να ισορροπήσει το παιχνίδι όμως ο Παπαδόπουλος στο 23ο λεπτό σκόραρε για το 0-2 μετά από ασίστ του Γιουκούδη.

Στο 2ο ημίχρονο, ο Αλμωπός είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και στο 61ο λεπτό ο Κολλαράς διαμόρφωσε το τελικό 0-3 μετά από ασίστ του Πέλκα. Έπειτα, ακολούθησαν αλλαγές από τον Γιώργο Τυριακίδη και διαχείριση του παιχνιδιού ως το τέλος.

Έτσι, ο Αλμωπός προκρίνεται στην μεθεπόμενη φάση (5η φάση) του Κυπέλλου Ελλάδας καθώς από την 4η φάση προκρίνεται άνευ αγώνα. Ακολουθεί φιλικός αγώνας, την Κυριακή 9/10/22, με τον ΠΑΟΚ Β' στην Θεσσαλονίκη (Γήπεδο Σουρωτής - 16:00).

Διαιτητής ήταν ο κ. Ανδρικόπουλος (Κυκλάδων) με βοηθούς τους κ Νίκζα & Μάνο (Λάρισας)

Οι ενδεκάδες του αγώνα:

Αστέρας Σταυρού (Καραΐσκος-Σπυριδάκης): Τσάμης, Λυτάκης, Αυγουστάτος, Λάππας, Στυλιανός, Φούντας, Παρλαντζάς, Νασιακόπουλος, Νικολόπουλος, Κακκάβας, Χαντζής.

Έπαιξαν επίσης οι: Κατσιούρας (51′), Ταμπάκης (67′), Ζαχάρης (75′)

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Dokic, Γιαλαμούδης, Σέχου, Τσιμπούκας, Κολλαράς, Κέρθι, Πέλκας, Έππας, Γιακούδης, Παπαδόπουλος, Πόποβιτς.

Έπαιξαν επίσης οι: Ασλαμπάλογλου (71′), Τουλής (71′), Παρασκευάς (71′), Rivas (81΄), Κώνστας (85΄)