ΑΡΙΔΑΙΑ: ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΣΩΤΗΡΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΜΩΠΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ!!

2022-02-21

Με την παρουσία φιλάθλων, χθες Κυριακή 20/02/2022, η ομάδα του ΑΛΜΩΠΟΥ ΑΡΙΔΑΙΑΣ, έφυγε τελικά νικήτρια από το γήπεδο, νικώντας την ισχυρή ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ με σκορ 1-0, με τέρμα που πέτυχε ποιος άλλος, ο συνήθης σκόρερ, Ρόβας Χρήστος, ο οποίος σκόραρε για την ομάδα της Αλμωπίας στο 15 λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.

Μετά την επίτευξη του τέρματος, η φιλοξενούμενη πήραν τα πάνω τους, προσπαθώντας να ισοφαρίσουν, όμως η αμυντική γραμμή της ομάδας της Αλμωπίας λειτούργησε αποτρεπτικά στα... σχέδια των φιλοξενούμενων.

Ο Αλμωπός θα μπορούσε να πετύχει και 2ο γκολ τόσο με τον Λάμπρο Ζαχαρό όσο και με τους Ρόβα και Πέττα όμως δεν στάθηκαν τυχεροί. Πριν το τέλος της αναμέτρησης ακολούθησε ένταση, με τον διαιτητή να αποβάλει τους Παρασκευά με δεύτερη κίτρινη για φάουλ και τον Αθανασιάδη μετά από σπρώξιμο εκτός φάσης.

Διαιτητές: Δαλούτας (Ημαθίας) με βοηθούς τους Καμπερίδη, Κουκούμη (Καβάλας).

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ: (Γιώργος Τυριακίδης): Dokic, Παρασκευάς, Πρίκας (Γιαλαμούδης 70'), Κολλαράς, Σέχου, Ασλαμπάλογλου, Κέρθι (Ζαχαρός 70'), Πέττας (Πατσιαβούρας 84') , Ρουσσάκης (Αδαμίδης 67'), Rivas (Μπακούτσης 46'), Ρόβας.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: (Περικλης Αμανατίδης): Γκέκας, Καρανίκας, Κουτρουμάνος, Κοτσώνης (Λαγός 91'), Larrea, Γκίνη, Μπάλλας (Brambilla 67'), Πλέγας, Μάνιος (Bengoa 46'), Bianconi (Αθανασιάδης 73'), Vidal (Πολίτης 73').

Επόμενος αγώνας για την ομάδας της Αλμωπίας απέναντι στον Πιερικό στην Κατερίνη για την 21η αγωνιστική της BETSSON Super League 2.