ΑΡΙΔΑΙΑ: ‘’ΤΡΙΠΟΝΤΟ’’ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΑΛΜΩΠΟΥ ΕΠΙ ΤΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ-ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ…(ΒΙΝΤΕΟ)

2022-04-07

Τα Τρίκαλα υποδέχτηκε ο Αλμωπός Αριδαίας Λουτρά Πόζαρ στο Δημοτικό Στάδιο της Αριδαίας για την 29η αγωνιστική της BETSSON Super League 2 και επικράτησε άνετα με σκορ 3-0. Η ομάδα της Αριδαίας ήταν σοβαρή από την πρώτη στιγμή της αναμέτρησης και επέβαλε τον ρυθμό της ενώ ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο 5ο λεπτό με τον Χρήστο Ρόβα αφού πρώτα είχε δύο πολύ καλές ευκαιρίες με το δοκάρι του Πρίκα και κοντινό σουτ του Ρόβα.

Στα επόμενα λεπτά και πιο συγκεκριμένα στο 36ο λεπτό, ο Αλμωπός ενώ συνέχιζε να έχει τον έλεγχο της αναμέτρησης χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες με τους Ρόβα, Γιουκούδη και Πέττα, ο Λάμπρος Ζαχαρός πέτυχε το 2ο γκολ της ομάδος με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ.

Στο δεύτερο ημίχρονο το τέμπο ήταν το ίδιο με τον Αλμωπό να παίζει όμορφο ποδόσφαιρο και τον Γιώργο Τυριακίδη να προχωρά σε αλλαγές που φρέσκαραν την ομάδα. Η ομάδα του Αλμωπού συνέχισε να ψάχνει και τρίτο γκολ χάνοντας σπουδαίες ευκαιρίες με τους Ρόβα και Ρίβας ενώ αξίζει να σημειωθεί πως το ντεμπούτο του πραγματοποίησε ο Χρήστος Πάγκος.

Λίγο πριν την λήξη της αναμέτρησης, ο Αργεντινός Ρίβας έπειτα από υπέροχη προσπάθεια σημείωσε το 3-0 όπου έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Πέντε στροφές πριν το τέλος, την Κυριακή 10/04/2022 (14:45) η ομάδα μας αντιμετωπιζει την ΑΕΛ στο γήπεδο Αλκαζάρ για την 30η αγωνιστική της BETSSON Super League 2.

Διαιτητές

Διαιτητής: Θεοχάρης (Θεσσαλίας) Βοηθοί: Κουβαλάκης (Δράμας), Τσιλίκας (Αιτ/νίας) 4ος: Καλατζής Στέφανος - Βάϊος

Συνθέσεις

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης Γ.): Dokic, Σέχου, Σουλιώτης, Κολλαράς (Ρουσσάκης 80′), Πρίκας (Παρασκευάς 73′), Γιαλαμούδης, Κέρθι, Πέττας Ρίβας 59′), Ρόβας, Γιουκούδης (Τριανταφυλλάκης 59′), Ζαχαρός (Πάγκος 80′).

Τρίκαλα: Perleshi, Djaloshi, Γκοβίνας, Ελευθεριάδης (Χειριτράντας 66′), Ευθυμίου (Gauthier 45′), Ιωαννίδης, Μανίσογλου (Guideke 82′), Μυλόπουλος, Νιάρος, Ριζόγιαννης, Σανδραβέλης (Feutchine 45′).

Κίτρινες: Ριζόγιαννης (68′)

Δείτε παρακάτω τη βαθμολογία και τα γκολ ου Αλμωπού...