ΑΡΙΔΑΙΑ: ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΧΘΕΣ ΜΕ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΑΛΜΩΠΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ (ΒΙΝΤΕΟ)

2022-11-07

Πρεμιέρα για την ομάδα του ΑΛΜΩΠΟΥ στην Betsson Super league 2 απέναντι στον Ηρακλή στο Καυτανζόγλειο Στάδιο.

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε ο Αλμωπός από το Καυτανζόγλειο, όπου αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 απέναντι στον Ηρακλή. Η αναμέτρηση ήταν ισορροπημένη στα πρώτα λεπτά με τους παίκτες της ομάδας μας να προσπαθούν να επιβάλουν τον ρυθμό τους και να ελέγξουν τον ρυθμό της αναμέτρησης στον βαρύ αγωνιστικό χώρο του Καυτανζογλείου.

Στο 26ο λεπτό ο Αλμωπός κατάφερε να προηγηθεί με εξαιρετικό αριστερό σουτ του Ραφαήλ Πέττα μετά από ασίστ του Έππα με το 0-1 να είναι και το σκορ ημιχρόνου. Στην συνέχεια υπήρξαν τουλάχιστον δύο καλές ευκαιρίες - κυρίως σε αντεπιθέσεις - όπου η ομάδα μας θα μπορούσε να πετύχει και δεύτερο γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Γιώργου Τυριακίδη, έχοντας καλή αμυντική λειτουργία, κρατούσε με ευκολία το 0-1 μέχρι το 86ο λεπτό όπου ο Τότσκα έφερε το ματς στα ίσα μετά από σέντρα του Βιτλή όπου έμελλε να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Διαιτητής: Μελτζανίδης (Ημαθίας), Βοηθοί: Δανδανόπουλος (Ξάνθης), Χρυσελής (Ξάνθης).

Κίτρινες: 48' Χρουσιέλ - 45' Έππας, 75' Τσιμπούκας

Π.Ο.Τ. ΗΡΑΚΛΗΣ (Κώστας Γεωργιάδης): Βελλίδης, Παναγού, Βιτλής, Κωστούλας, Χρουσιέλ, Δόρης (59' Κουντουριώτης), Πατράλης, Τότσκα, Άλεξιτς, Τόμας, Μανουσάκης (76' Νταμιάν Σίλβα).

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Γιώργος Τυριακίδης): Ντόκιτς, Παρασκευάς, Σέχου, Τσιμπούκας, Μανωλάκης (90' Σουλιώτης), Κολλαράς, Έππας (72' Ασλαμπάλογλου), Κέρθι, Γιουκούδης (77' Πόποβιτς), Παπαδόπουλος (90' Γιαλαμούδης), Πέττας (90' Τσιπούρας).