ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ: ‘’ΕΥΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΒΛΕΠΕΙ!! ΝΤΡΟΠΗ’'!! (ΒΙΝΤΕΟ)

2022-02-12

Με πολλά παράπονα από τη διαιτησία, περατώθηκε πριν λίγο στο Δημοτικό στάδιο  Αριδαίας, ο αγώνας μεταξύ των ομάδων ΑΛΜΩΠΟΥ-ΒΕΡΟΙΑΣ για το πρωτάθλημα της SuperLeague 2, που βρήκε νικήτρια την ομάδα της Ημαθίας με σκορ  2-1.

Οι φιλοξενούμενοι, πέτυχαν ένα εκπληκτικό τέρμα, στο 30 λεπτό του πρώτου ημιχρόνου με φανταστικό ανάποδο ψαλίδι του Γιακουμάκη, γράφοντας το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 51ο λεπτό του αγώνα, η Βέροια κέρδισε την εσχάτη των ποινών, κάνοντας το 0-2.

Από το σημείο αυτό και μετά η ομάδα του Αλμωπού ανέβασε στροφές και στο 66ο λεπτό ο Ρόβας μείωσε σε 1-2, όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Δικαιολογημένα τα παράπονα των παραγόντων της ομάδας της Αλμωπίας από τη διαιτησία, η οποία εξέδωσε και σχετική ολιγόλεπτη αλλά καυστική ανακοίνωση, την οποία μπορείτε να δείτε Ε Δ Ω ...

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΕ ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ:  (Γιώργος Τυριακίδης): Παϊτέρης, Σουλιώτης, Παρασκευάς, Ζαχαρός, Σέχου, Πέττας (65' Γιουκούδης), Κέρθι (75' Μπακουτσής), Ρίβας (83' Καράμπελας), Αδαμίδης, Γιαλαμούδης (75' Πρίκας), Ρόβας.

ΠΑΕ ΒΕΡΟΙΑ:  (Παύλος Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Μούχαλης (87' Παπαχρήστος), Πεταυράκης, Σκόνδρας, Μαραγκός, Μπλέτσας (63' Κάτσε), Μούργος (83' Πόζογλου), Γαβριηλίδης, Γιακουμάκης (87' Δημόπουλος), Φοφανά (63' Kwateng), Πασάς.