ΑΡΙΔΑΙΑ: ΑΝ ΚΑΙ ''ΙΚΑΡΟΙ'' ΠΕΤΑΞΑΝ ΜΕΝ ΨΗΛΑ ΑΛΛΑ... ΚΑΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ Φ.Ο.Α!! (ΒΙΝΤΕΟ & ΦΩΤΟ)

Σε ένα παιχνίδι, πραγματική διαφήμιση του αθλήματος που καθήλωσε στις εξέδρες του ΔΑΚΑ τους αρκετούς-ύστερα από πολύ καιρό- οπαδούς του ΦΟΑ και φιλάθλους του μπάσκετ, για τον πρώτο αγώνα των play-off, διεξήχθη χθες Σάββατο 13/4/2019, μεταξύ του Φ.Ο.Α και των ΙΚΑΡΩΝ Γιαννιτσών.

Το παιχνίδι αν και ήταν προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 18.00, άρχισε με 55 λεπτά καθυστέρηση, αφού το όχημα που μετέφερε τον ένα εκ των δύο διαιτητών του αγώνα, έπαθε λάστιχο, με αποτέλεσμα να καθυστερήσει την άφιξή του.

Το παιχνίδι καθ όλη τη διάρκεια του αγώνα, ήταν συναρπαστικό με την συνεχή εναλλαγή του σκορ, όπως φαίνεται και από τα δεκάλεπτα: 23-15, 34-34, 52-49 και το τελικό 71-67.

Η αναμέτρηση κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο, όπου η ομάδα της Αριδαίας τα έδωσε όλα με αποτέλεσμα να φύγει από το γήπεδο με το ροζ φύλλο του αγώνα, συνεχίζοντας να διατηρεί παράλληλα και το αήττητο της έδρας του.

Παρόντες ως συνήθως σε κάθε αγώνα του ΦΟΑ, οι Ιωαννίδης Γούλης , Θυσιάδης Λάκης, Προκοπίδης Λάκης και ο γιατρός Κεκλίκογλου, ως εκ της ιδιότητάς του.

Το επόμενο παιχνίδι θα διεξαχθεί το Σάββατο 20/4/2019 στην έδρα των ΙΚΑΡΩΝ στην πόλη των Γιαννιτσών, όπου με νίκη του ΦΟΑ, η ομάδα της Αλμωπίας προκρίνεται στους τελικούς. Σε αντίθετη περίπτωση θα διεξαχθεί και τρίτο παιχνίδι στην έδρα του ΦΟΑ, λόγω του πλεονεκτήματος που διατηρεί η ομάδα της Αλμωπίας.

Με λαθάκια η διαιτησία του αγώνα, (Ελευθεριάδης και Εκίζογλου)  η οποία όμως σε καμία περίπτωση δεν επηρέασε το αποτέλεσμα του αγώνα.

Δείτε στο βίντεο που ακολουθεί στιγμιότυπα του αγώνα,  φώτο, καθώς και τις συνθέσεις και το φύλλο αγώνα της αναμέτρησης...