ΑΡΙΔΑΙΑ: ΦΤΩΧΟ ΜΕΝ ΤΟ ΣΚΟΡ, ΠΟΛΥΤΙΜΟΙ ΔΕ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΑΛΜΩΠΟΥ (ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΟ ΓΚΟΛ & ΦΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ)

Ρεπορτάζ By Sakis

Υπό τις οδηγίες του ‘’Στρατηγού’’ Τυριακίδη, συνεχίζει να απολαμβάνει την… γλυκιά κορυφή της μοναξιάς  η ομάδα του ΑΛΜΩΠΟΥ ΑΡΙΔΑΙΑΣ, αφού σήμερα Τετάρτη 09/10/2019 στον αγώνα με την ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ, επεκράτησε με το φτωχό μεν, πολύτιμο δε, 1-0, σε ένα παιχνίδι που το παρακαλούθησαν περί τους 200 περίπου φιλάθλους, βοηθούντως και των καλών καιρικών συνθηκών.

Αναφορικά με το παιχνίδι, η γηπεδούχος ομάδα είχε συνεχώς τον έλεγχο, αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει άλλα τέρματα, παρ΄όλο που είχε τις ευκαιρίες. Οι φιλοξενούμενοι δεν έδειξαν κάτι το σημαντικό, παρά το γεγονός ότι ήταν επικίνδυνοι για την εστία του Μένιου στις αντεπιθέσεις τους.

Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης πέτυχε ο Πέτας στο 23 περίπου λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, όταν ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, με σουτ… κεραυνό έστειλε την μπάλα να αναπαυθεί στα δίχτυα του τερματοφύλακα της φιλοξενούμενης ομάδας.

Δυστυχώς όμως οι πολλές ευκαιρίες του ΑΛΜΩΠΟΥ δεν κατάφεραν οι ποδοσφαιριστές του να τις μεταφράσουν σε γκολ. Μάλιστα, ορθώς ακυρώθηκε και ένα τέρμα του ΑΛΜΩΠΟΥ στο δεύτερο ημίχρονο.

Χωρίς λάθη η διαιτησία των Ασλανίδης  και των βοηθών του Καλορογιάννη και Τσικλιτάρη (Γ) του συνδέσμου Πιερίας.

Δείτε στα παρακάτω βίντεο, το γκολ του ΑΛΜΩΠΟΥ, καθώς και το ακυρωθέν σωστά τέρμα της ιδίας ομάδας, στο πρώτο βίντεο,  αλλά και τις κυριότερες φάσεις από το παιχνίδι στο δεύτερο βίντεο...

ΠΡΩΤΟ ΒΙΝΤΕΟ: ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ...

ΔΕΥΤΕΡΟ ΒΙΝΤΕΟ: ΚΥΡΙΟΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΓΩΝΑ...