ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ: ΗΤΤΑ ΤΟΥ ΑΛΜΩΠΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ Β΄....

2022-04-16

Τον Ολυμπιακό Β αντιμετώπισε ο Αλμωπός Αριδαίας Λουτρά Πόζαρ στο Ρέντη για την 32η αγωνιστική του πρωταθλήματος της BETSSON Super League 2. Η ομάδα μας δείχνοντας ανταγωνιστικό πρόσωπο ηττήθηκε με 2-1 απο τους Πειραιώτες.

Η ομάδα της Αλμωπίας έχοντας καλή παρουσία βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 27ο λεπτό με τον Βοΐλή. Μέχρι την λήξη του ημιχρόνου δεν άλλαξε κάτι, παρά την ευκαιρία του Τριανταφυλλάκη ο οποίος απείλησε με απευθείας εκτέλεση φάουλ τον Στουρνάρα, βρίσκοντας τον σε ετοιμότητα. Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 64ο λεπτό, ο Χρήστος Ρόβας κέρδισε πέναλτι το οποίο όμως δεν μετουσίωσε σε γκολ ο ίδιος στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Στη συνέχεια, ο Αλμωπός έψαξε την ισοφάριση έχοντας ευκαιρίες με τον Ρόβα και τον Ζαχαρό, ωστόσο ο Ολυμπιακός κλείδωσε την νίκη στο 83ο λεπτό κάνοντας το 2-0 με τον Μπαγκαλιάνη.

Λίγο πριν την λήξη του παιχνιδιού ο Χρήστος Ρόβας μείωσε σε 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Επόμενος και προτελευταίος αγώνας του πρωταθλήματος απέναντι στον Πανσερραϊκό (15:30) την Τετάρτη 27/04/2022 στο Δημοτικό στάδιο Αριδαίας για την 33η αγωνιστική της BETSSON Super League 2.

Διαιτητής: Αντωνίου (Αχαΐας)
Βοηθοί: Οικονόμου (Δυτ. Αττικής), Κομισοπούλου (Χανίων)

Ολυμπιακός Β' (Ιμπαγάσα): Στουρνάρας, Κίτσος, Μπαγκαλιάνης, Κινκουέ, Ανδρούτσος, Ξενιτίδης (85' Ξενιτίδης), Καρμπόβνικ, Μαρίνος (80' Νταμπό), Κωστή (73' Αποστολόπουλος), Πινακάς (80' Σουρλής), Βοΐλης

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Ντόκιτς, Πρίκας (52' Γιαλαμούδης), Ζαχαρός (75' Ασλαμπάλογλου), Σουλιώτης, Ρόβας, Τριανταφυλλάκης (65' Γιουκούδης), Κολλαράς, Πέττας (65' Μπακούτσης), Σέχου (52' Καράμπελας), Παρασκευάς, Κέρθι.