ΧΡΥΣΗ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΜΩΠΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ ΛΑΡΙΣΑΣ...

2023-05-15

Ισόπαλος με 0-0 αναδείχθηκε ο Αλμωπός Αριδαίας στη Λάρισα απέναντι στον τοπικό Ηρακλή. Το παιχνίδι ήταν αρκετά ισορροπημένο, με σκληρές μονομαχίες, με τις δύο ομάδες να έχουν από μια καλή ευκαιρία στα πρώτα 45 λεπτά του αγώνα.

Οι ποδοσφαιριστές του Αλμωπού ακολουθώντας τις οδηγίες του προπονητή Γιώργου Τυριακίδη, στο δεύτερο ημίχρονο, προσπάθησαν να επιβάλουν τον ρυθμό τους και είχαν κάποιες καλές στιγμές χωρίς όμως να καταφέρουν να πετύχουν κάποιο τέρμα.

Απεναντίας οι ποδοσφαιριστές του Ηρακλή δεν απείλησαν ιδιαίτερα χάρη στην καλή αμυντική λειτουργία της ομάδος της Αριδαίας.

Το 0-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα με τις δύο ομάδες να παίρνουν τον βαθμό της ισοπαλίας και τον Αλμωπό να φτάνει στους 28 βαθμούς βρίσκοντας τον στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα λίγες στροφές πριν το τέλος του πρωταθλήματος.

Επόμενος αντίπαλος, την Παρασκευή (19/05), ο ΠΑΟΚ Β στο Δημοτικό στάδιο της Αριδαίας (16:00).

Διαιτητής: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Σακκάς (Θεσσαλίας), Στεφανής (Καρδίτσας)

Ηρακλής Λάρισας (Χατζηλιάδης): Φαρμάκης, Γιαννίτσης, Συρεγγέλας (70' Κάσας), Lucas Garcia (λ.τ. 44' Ζαφειρίου), Κέρη, Χατζής, Λεσάϊ (86' Λαγωνίδης), Γκουγκούδης, Γκαλίτσιος, Καμπέρης, Bossio.

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Ντόκιτς, Τσιμπούκας, Παρασκευάς, Μανωλάκης, Σουλιώτης, Ασλαμπάλογλου, Κέρθι, Έππας, Παπαδόπουλος (88' Ταχματζίδης), Πέλκας (72' Πέττας), Πατρινός (67' Τσιπούρας).