ΑΡΙΔΑΙΑ: ΑΔΙΚΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΑΡΙΔΑΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ Γ.Α.Σ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ 15η & 16η ΘΕΣΗ-ΔΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ...!! (ΒΙΝΤΕΟ)

2023-03-19

Ρεπορτάζ By Sakis

Πραγματοποιήθηκε χθες Σάββατο 18/3/2023 ο αγώνας κατάταξης μεταξύ του ΠΑΟΚ ΑΡΙΔΑΙΑΣ και του ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ για την 15 & 16 θέση κατάταξης στον πίνακα βαθμολογίας.

Ειδικότερα η ομάδα της Αριδαίας κατέλαβε την 8η θέση στο πρωτάθλημα της Α΄. ΕΚΑΣΚΕΜ στον Β΄. όμιλο και η ομάδα της Αλεξάνδρειας κατέλαβε την 8η θέση στον Α΄. όμιλο του παραπάνω πρωταθλήματος.

Ο νικητής του αγώνα κατέλαβε την 15η θέση και ο ηττημένος την 16η θέση. Δυστυχώς η ομάδα της Αλμωπίας, ήταν άτυχη, καθόσον ηττήθηκε με έναν πόντο διαφορά και συγκεκριμένα με σκορ 55-56!!

Αξίζει να επισημάνουμε ότι τα σκορ και στα τέσσερα 10λεπτά ήταν πολύ κοντά, ενώ στο 2ο και 3ο δεκάλεπτο το σκορ ήταν ισόπαλο, ενώ δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα και πάλι το σκορ ήταν ισόπαλο και μάλιστα σε κάποια στιγμή προηγήθηκε με ένα καλάθι η ομάδα της Αριδαίας και όλοι πίστευαν ότι το παιχνίδι θα πάει στην παράταση, όμως τη νίκη άρπαξε κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή η ομάδα της Ημαθίας, καταλαμβάνοντας την 15η θέση στον πίνακα.

Tα δεκάλεπτα: 17-15, 29-29, 41-41 & 55-56

Δείτε σχετικά στο παρακάτω βίντεο και φώτο...